Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası ülkemizin en eski ve güçlü bankalarından biridir. Banka her zaman müşterilerine gerekli tüm kolaylıkları sağlamaya çalışmaktadır ve ülke genelinde çok sayıda müşterisi bulunmaktadır. Ziraat Bankası kredisine başvurmak isteyenler bankada uygun seçeneklerin kendilerini beklediğini bilmelidirler.

Çoğu kişi ödeme, eğitim, iş, sağlık gibi bir takım sebeplerle kredi kullanmaya yönelmektedir. Ziraat Bankası krediler sayesinde müşterilerinin hayallerini gerçekleştirmelerini sağlamaktadır. Ziraat Bankası kredi başvurusu yapmanın birçok yolu vardır. Bunu bankanın web sitesi, mobil uygulaması veya şubesi aracılığıyla anında yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası kredisi ile karşınıza çıkan engelleri kolaylıkla aşabilirsiniz. İster banka müşterisi olun, ister ilk kez çalışıyor olun, size özel kredi oranlarımız var. Bankanın ülke genelinde oldukça fazla müşterisi bulunmakta ve her zaman en uygun kredi oranlarını sunmaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Koşulları

Ziraat Bankası, kredi başvurunuzu değerlendirecek ve kısa süre içerisinde size krediniz hakkında olumlu ya da olumsuz bir bildirimde bulunacaktır. Ziraat Bankası kredi başvuru işleminiz için mobil uygulamayı tercih ettiyseniz ve banka ile ilk defa çalışıyorsanız, yerine getirilmesi gereken bazı şartlar bulunmaktadır.

Bankalar kredilerini riske atmak istemiyor. Bu nedenle, sizi ve kredi için sağladıkları fonları korumak için bazı belgeler gereklidir. Ziraat Bankası kredi başvurusu;

  • En az 18 yaşında olmalısınız. Yasal olarak reşit olmayan birine kredi vermek söz konusu değildir.
  • Bankaya kredi başvurusunda bulunduğunuzu gösteren belgeleri doldurmanız ve ibraz etmeniz gerekmektedir.
  • Kimliğinizi gösteren bir belgenin kopyası gereklidir. Kimlik kartları, sürücü belgeleri ve pasaportların fotokopileri kabul edilmektedir.
  • Maaş bordrosu gerekiyor. Çünkü bu belge kullanabileceğiniz kredi tutarını belirlemede ve taksit tutarınızın belirlenmesinde oldukça önemlidir.
  • İkametgah veya şube tarafından farklı bir dosya istenilebilir.
  • Evrakları bankaya teslim ettikten sonra değerlendirme için birkaç gün beklemeniz gerekiyor. Çünkü banka sizi araştıracaktır. Kredi notunuz, borçlarınızı düzenli ödeyip ödemediğiniz, kara listede olup olmadığınız kredi alıp alamayacağınızı belirleyecektir.
  • Banka ile uzun süre çalışmışsanız eğer, banka ihtiyacınız olan krediyi aynı gün hesabınıza aktarabilir.

Bankanın uzun süreli müşterisi iseniz Ziraat Bankası kredi başvuru evrakları sizden çok fazla istenmez. Belgeleriniz zaten bankada dosyalanmış haldedir. Ayrıca bireysel bankalar da uzun vadeli müşteriler için özel faiz ve vade uygulamalarında bulunabilirler. Bu nedenle şube başvurularınızda sizin için farklı seçeneklerin olup olmadığını mutlaka öğrenerek, değerlendirmelisiniz.

Ziraat Bankası hayallerinizin kapısını aralıyor

İnsanlar her zaman finansal olarak bir ev almaya, araba almaya, evlenmeye, iş kurmaya vb. her zaman hazır değil. Ne yazık ki cebinde parası olmayan herkes hayallerinden vazgeçmek zorunda kalabilir. Ziraat Bankası kredi başvurusu ile hayalleriniz ile aranızda hiçbir engel kalmayacak. Daha önce krediyi geri ödemek zorunda kalmadıysanız veya kara listede değilseniz, banka size krediyi verecektir.

Banka ile uzun süre çalışma durumunuz varsa Ziraat bankası kredi başvurusu mobil uygulamasını da değerlendirebilirsiniz. Küçük krediler için bankaya gitmeye gerek olmayabilir.

Ziraat Bankası kredi başvurunuzu bu site üzerinden kolayca takip edebilirsiniz. Web sitesine giriş yaptığınızda başvuru sorgulama ekranına gidip gerekli alanları doldurup sorgula butonuna tıkladığınızda başvurunuzla ilgili tüm detaylara kolayca ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Verme Faizi (Tüketici Kredileri): 1,29

Adres: Hacı Bayram Mahallesi Atatürk Bulvarı No:8 06050 Altındağ/ Ankara

Tel: 444 00 00 veya 0850 220 00 00

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top